Sportininkai seniai žino, kad sėkmei nepakanka vien tvirto ir ištvermingo kūno. Stipri dvasia ir aštrus protas taip pat būtini siekiant pergalės.

Treniruodami protą išmoksite geriau sutelkti dėmesį, pastangas nukreipsite tiesiai į tikslą, padidinsite savo sugebėjimus veikti optimaliai ir gerai jaustis.

Kodėl svarbu treniruoti protą?

Smegenų mankšta suteikia daugiau vidinės jėgos įveikiant gyvenimo iššūkius, stiprina vidinę pusiausvyrą  ir gebėjimą geriau pažinti save.

Kiek laiko turėtų trukti smegenų mankšta?

Tai labai individualu. Visi esame skirtingi, skiriasi mūsų smegenų būklė ir galimybės skirti laiko jų treniruotėms. Tačiau net keletas minučių per dieną sprendžiant paprastas užduotis gali labai pagelbėti jų tobulėjimui.

Kodėl proto treniruotės padeda geriau jaustis?

Jau žinome, kad sporto pasaulyje ne tik kūno, bet ir smegenų treniruotės gali turėti lemiamos įtakos pergalei. Tas pats galioja ir kitose gyvenimo srityse.

Smegenų lavinimui skirti pratimai padeda pasirengti mažiems ir dideliems gyvenimo iššūkiams, suteikia jėgų ieškant sprendimų sudėtingiausiose situacijose. Be to, šie pratimai padeda atgauti ir papildyti energijos, reikalingos tikslui pasiekti, atsargas.

Išmėginkite tris pratimus

Sąmoningas kvėpavimas

Tris kartus per dieną padarykite sąmoningo kvėpavimo pertraukėles. Stebėkite, ką jaučiate, kai kvėpuojate. Įsidėmėkite šį jausmą nespręsdami, geras jis ar blogas. Tiesiog smalsiai patyrinėkite savo kvėpavimą.

Teiginiai

Naudokite pozityvius teiginius. Keletą kartų per dieną stenkitės gerai galvoti apie save. Smegenys susiduria su sunkumais, kai reikia atskirti fantazijas ir realybę, tai, ką girdite, jos transformuoja į jūsų asmeninę realybę. Pavyzdžiui, jei kiekvieną diena kartosite „Aš myliu save“, ilgainiui tai taps vis panašiau į tiesą.

Dėmesingumas

Dėmesingumo ugdymas savaime nėra tikslas, tai labiau požiūris, kuris gali būti naudojamas įvairiais būdais. Išbandykite meditaciją ir kitas dėmesingumo formas kasdieniame gyvenime ir nuspręskite, kuri labiausiai tinkama jums.

Kaip pasirinkti labiausiai tinkamą būdą protui lavinti?

Svarbu pasirinkti tokią pratimų formą, kuria tikėtumėte. Pasidomėkite apie įvairius būdus smegenų veiklai ir dėmesingumui lavinti, kad susidarytumėte savo nuomonę apie juos ir taip labiau pasitikėtumėte savo požiūriu ir išsirinktais pratimais.

Kur kreiptis profesionalios pagalbos lavinant smegenis?

Yra daugybė būdų gauti pagalbos pradedančiajam, pradedant įvairiomis programėlėmis ir knygomis ir baigiant asmeninėmis profesionalų konsultacijomis. Tačiau jei nusprendėte kreiptis į asmeninį konsultantą, atidžiau pasidomėkite jo rekomendacijomis.

Kad ir kurį tobulėjimo kelią pasirinksite, atminkite – rezultatus pajusite kasdien smegenų lavinimui skirdami vos po keletą minučių. Tik įsitikinkite, kad radote jums priimtiną ir patinkantį būdą, ir netrukus pastebėsite, kad jums lengviau sutelkti dėmesį, o patys tapote gerokai ramesni.

Sėkmės!